صابون سازی در ایتالیا و اسپانیا

صابون سازان در ناپل در اواخر قرن ششم (در آن زمان تحت کنترل امپراتوری روم شرقی) صابون زعفران لدورا عضو یک صنف بودند، و در قرن هشتم، صابون سازی در ایتالیا و اسپانیا به خوبی شناخته شده بود.

کاپیتولاری کارولینگی De Vilis، که قدمت آن به حدود 800 سال می رسد، که نشان دهنده اراده سلطنتی شارلمانی است، از صابون به عنوان یکی از محصولاتی صابون هتلی یاد می کند که مباشران املاک سلطنتی باید آنها را محاسبه کنند.

سرزمین‌های اسپانیا قرون وسطی تا سال 800 صابون‌ساز پیشرو بودند، و صابون‌سازی در پادشاهی انگلستان در حدود سال 1200 آغاز شد.

از صابون‌سازی هم به‌عنوان «کار زنان» و هم به‌عنوان محصول «کارگران نیکوکار» صابون بی بو در کنار سایر ملزومات از جمله تولیدات نجار، آهنگر و نانوا یاد شده است.

در اروپا، صابون در قرن نهم از چربی های حیوانی تولید می شد و بوی نامطبوعی داشت. زمانی که روغن زیتون به جای آن در فرمول های صابون مورد استفاده قرار گرفت، تغییر کرد.

پس از آن بخش عمده ای از تولید صابون اروپا به صابون زردچوبه مناطق پرورش زیتون مدیترانه منتقل شد. صابون توالت سخت توسط اعراب وارد اروپا شد و به تدریج به عنوان یک کالای لوکس گسترش یافت.

اغلب معطر می‌شد.در قرن پانزدهم، ساخت صابون در جهان مسیحیت تقریباً صنعتی شده بود و منابع آن در آنتورپ، کاستیل، مارسی، ناپل و ونیز بود.

قرن 15-18

 • منابع:
  1. Soap

 • تبلیغات: 
  1. قالیچه سلیمان نبی اختراع شد!!
  2. عاقبت داروی ضد یبوستی که از مایع ظرفشویی تولید شد
  3. مردی که با فروش جعبه پلاستیکی ثروتمند شد
  4. مردی با خوردن چند عدد خرما به راز بزرگی اعتراف کرد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.