شال مجلسی گیپوری که دختران به عنوان پوشش در مدرسه اهواز استفاده میکنند

در 3 فوریه، پنجشنبه، کالج دیگری در کارناتاکا از ورود 20 دختر به دلیل داشتن شال مجلسی گیپور  خودداری کرد. به گزارش NDTV، ویدئویی که در رسانه های اجتماعی منتشر شد، آنها را در حال مشاجره با مدیر مدرسه نشان می داد که از آنها خواسته بود قبل از ورود به دانشکده روسری خود را بردارید.

“چرا جلوی ما را می گیرید؟ آیا قانونی وجود دارد که ما را از حجاب باز دارد؟» بر اساس این گزارش، دانشجویی پرسید. یکی از دانش آموزان درخواست کرد که فقط دو ماه به امتحانات فرصت دارند.

این حادثه پس از آن اتفاق افتاد که روز چهارشنبه حدود 100 پسر در اعتراض به دخترانی که از حذف حجاب خودداری کردند با شال زعفرانی به مدرسه آمدند.

برای جلوگیری از تشدید تنش، مدیریت کالج با هالادی سرینیواس شتی، MLA BJP از کنداپور، که او نیز یکی از اعضای هیئت مدیره است، ملاقات کرد. آنها تصمیم گرفتند که هیچ تبعیضی وجود نداشته باشد، باید یک قانون برای همه وجود داشته باشد.

ماه گذشته، حادثه مشابه دیگری از کالج دولتی زنان PU در اودوپی، کارناتاکا گزارش شد که در آن شش دانش‌آموز به دلیل داشتن حجاب از ورود به کلاس‌های درس محروم شدند. یکی از آنها دادگاه عالی کارناتاکا را به دنبال اعلام این موضوع که حجاب یک حق اساسی است که طبق مواد 14 و 25 قانون اساسی هند تضمین شده است و یک عمل ضروری اسلام است، درخواست کرده است.

در همین حال، نالین کومار کتیل، رئیس ایالت BJP روز شنبه گفت که دولت ایالتی اجازه «طالبانی شدن» سیستم آموزشی را نخواهد داد. «برای چنین چیزهایی مجالی نیست.

دولت ما اقدامات سختگیرانه ای انجام خواهد داد. مردم باید قوانین و مقررات مدرسه را رعایت کنند. ما اجازه نخواهیم داد که طالبان شود.» او به خبرنگاران در بنگالرو گفت.

ویجایاپورا BJP MLA Basanagouda Patil Yatnal در پاسخ به سوالی در مورد پرستش لرد گانشا در مؤسسات آموزشی و افرادی که وارد مدارس و کالج‌ها می‌شوند با رنگ سرخابی روی پیشانی خود، گفت: «اینجا هند است و کشور ما بر اساس فرهنگ هند بنا شده است. ما قبلاً پاکستان را بر اساس دین به آنها داده ایم تا حجاب داشته باشند.»

راهول گاندی، رهبر کنگره در توضیح بحث حجاب در توییتر نوشت: «با اجازه دادن به حجاب دانش‌آموزان در مسیر تحصیل آنها، آینده دختران هندوستان را غارت می‌کنیم. ما ساراسواتی به همه دانش می دهد. او فرقی نمی‌کند.»

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.