سنگ مرمریت جگری ساختمان معلقی را ساخت

می خواهیم چند ویژگی سنگ مرمریت جگری را بگوییم از جمله،قوی، بادوام و مقاوم در برابر دما است، در طول پردازش مکانیکی، ماده ساختار اصلی خود را حفظ می کند پوسته نمی شود، نمی شکند، ترک های داخلی ایجاد نمی کند به لطف این امکان ایجاد نقش برجسته ها و مجسمه های نفیس از سنگ مرمر وجود دارد.

این سنگ عملاً دستخوش تغییرات موقتی نمی شود و می تواند ظاهر اولیه خود را تا 150 سال یا بیشتر حفظ کند در اینجا باید روشن شود که مصلحت استفاده از سنگ مرمر برای کارهای بیرونی در شهرهای بزرگ صنعتی بسیار مورد تردید است واقعیت این است که تمام سنگ های نوع کربناته به دلیل قرار گرفتن.

در معرض گازهای خروجی از اگزوز، از جمله سنگ های خودرو، در معرض هوازدگی شدید قرار دارند ضریب جذب آب پایین امکان استفاده از این سنگ را برای تزئین حمام، آبنما، استخر فراهم می کند. با توجه به اینکه سنگ مرمر عملاً رطوبت را جذب نمی کند.

کاملاً در برابر یخ زدگی مقاوم است چرخه های انجماد و ذوب بر ساختار داخلی آن تأثیر نمی گذارد، به همین دلیل است که اغلب برای تزئین نما استفاده می شود.

سنگ

ویژگی های سنگ مرمر چگالی – 1.9-2.8 g / cm³ دارد برای مقایسه، چگالی گرانیت 2.6 گرم بر سانتی متر مکعب است وزن مخصوص به چگالی و ناخالصی بستگی دارد 1 مترمربع سنگ مرمر به طور متوسط ​​2300-2600 کیلوگرم وزن دارد سختی در مقیاس Mohs – 2.5-3 مربوط به سختی طلا و نقره است.

سنگ مرمر را می توان به راحتی با چاقو خراش داد برای مقایسه، سختی گرانیت در مقیاس Mohs 8 امتیاز است سایش  0.40 تا 3.20 گرم در سانتی متر مربع. این سومین گروه سایش است که شامل بازالت ها و ماسه سنگ های سست نیز می شود.

اگر یک پله مرمری در یک آپارتمان شخصی بسازید، سالانه 0.02 میلی متر فرسوده می شود و 500 سال دوام می آورد سنگ مرمر به دلیل استحکام مکانیکی بالا معروف است. با توجه به این شاخص، 2-2.5 برابر از بتن فراتر می رود این سنگ به دلیل ساختار نخ مانند، قادر به تحمل بارهای استاتیکی و دینامیکی بالایی است.

و حتی اگر کاشی مرمری را بشکنید، خط گسل لبه‌های تیز نخواهد داشت و به راحتی می‌توان آن را جلا داد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.