اسیدی شدن خون با مصرف لیمو شیرین

این موضوع همیشگی منجر به طبع لیمو شیرین کمی بحث و جدل شده است. ایده اصلی این است که با اسیدی کردن بیش از حد خون، رژیم غذایی استاندارد آمریکایی باعث ترویج انواع بیماری ها، به ویژه سرطان، دیابت، پوکی استخوان و بیماری های قلبی عروقی می شود.

داشتن PH خون خیلی بالا لباس کردی دخترانه (خیلی قلیایی) یا خیلی پایین (بیش از حد اسیدی)، در واقع می تواند مضر و حتی کشنده باشد.

اما به جز در صورت بیماری شدید (سرطان، کتواسیدوز، نارسایی کبد، مسمومیت شدید …)، pH خون شما به شدت توسط سیستم بافر داخلی بدن شما در محدوده سالم تنظیم می شود.

آیا تغییرات در این محدوده باریک جیوه می تواند به سلامت مربوط باشد؟ بعضی ها اینطور فکر می کنند. آنها بر این باورند که خم شدن به سمت انتهای پایین محدوده طبیعی نامطلوب است. یکی از عناصر خطرناک است که عنصر سمی شناخته شده ای است.

با این حال، شواهد ضعیف هستند، زیرا آزمایش این فرضیه شامل رژیم‌های غذایی سرشار از میوه‌ها و سبزیجات یا مکمل‌سازی با مواد معدنی ضروری است .

دو مداخله‌ای که می‌توانند به راحتی بر سلامتی تأثیر بگذارند که با تغییر pH خون ارتباط ندارد. علاوه بر این، رژیم غذایی که به شدت از مواد معدنی قلیایی طراحی شده بود.

به نظر می رسد هیچ تحقیقی متن تشکر در مورد اثرات آب لیمو بر pH خون وجود ندارد، اما در یک مطالعه با یک داوطلب، 50 میلی لیتر آب لیمو pH ادرار را افزایش داد.اگر مطالعه ذکر شده قبلی نشانه ای باشد، افزایش pH خون بی اهمیت خواهد بود.

 • منابع:
  1. ?Lemon Water: Is It Good For You

 • تبلیغات: 
  1. استفاده از مبل ها برای تجربه استراحتی فوق العاده در منازل
  2. کاربرد هیدروژل های پلیمری در پزشکی
  3. تاثیرات مرتب بودن میز بر فعالیت های روزانه
  4. ضایعات لیمو و استفاده های گوناگون آن

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.