استفاده از روغن موتور l90 موجب جوش آوردن ماشین می شود

اگر بیش از 7 نفر از هر 10 فرانسوی ماشین خود را ضروری می دانند، بسیاری از آنها هنوز از نگهداری آن غافل هستند. از جمله مواردی که باید مورد توجه همه رانندگان قرار گیرد، به ویژه وضعیت روغن موتور وجود دارد. بیایید علایق اصلی آن و فرکانس ایده آل برای انجام تعویض روغن را کشف کنیم.

روغن موتور l90 که در داخل میل لنگ قرار دارد، منافع بی شماری دارد. اول از همه، روغن این قابلیت را دارد که قسمت های مختلف یک موتور را روغن کاری کند تا بتوانند بدون ایجاد اصطکاک زیاد در کنار یکدیگر حرکت کنند.

علاوه بر این روغن مکمل مایع خنک کننده است که توانایی دسترسی به قسمت های خاصی از موتور را ندارد. این روغن وظیفه کاهش دما و توزیع یکنواخت گرما را دارد.

بدون روغن برای روانکاری و خنک کردن، عملکرد موتور مختل می شود که می تواند منجر به شکستگی آن شود.

همچنین باید در نظر داشت که ریزذرات و سایر رسوبات مضر به تدریج در داخل موتور جمع می شوند. روغن موتور به عنوان یک پاک کننده بسیار متقاعد کننده عمل می کند، از نظر بتن، کثیفی و گرد و غبار جمع شده را جمع آوری کرده و به فیلتر روغن می فرستد.

روغن

این به حفظ تمیزی موتور کمک می کند و بنابراین عملکرد آن را بهبود می بخشد. علاوه بر این، مواد افزودنی ضد خوردگی و ضد اکسیداسیون موجود در این مایع از اجزای فلزی در برابر پدیده خوردگی محافظت می کند.

همچنین لازم به ذکر است که در موتورهای مجهز به توربو ، دومی نیز باید با همین روغن روغن کاری شود. قدرت روانکاری موتور را از اصطکاک و سایش زودرس قطعات آن محافظت می کند. طول عمر خودرو بهینه شده است، خطر خرابی های مکانیکی با هزینه گزاف کاهش می یابد.

علاوه بر این، روغن موتور به کاهش مصرف سوخت و در نهایت صرفه جویی در هزینه کمک می کند.

شما نسبت به عوامل محیطی بی احساس نیستید؟ به خاطر داشته باشید که استفاده از روغن موتور با کیفیت بالاتر ذرات آلاینده خاصی را بهتر از روغن موتورهای دیگر با کیفیت کمتر جذب می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.